Nowa półpaleta EPAL coraz bardziej popularna na rynku

European Pallet Association e. V. (EPAL)

KOMUNIKAT PRASOWY

Nowa półpaleta EPAL coraz bardziej popularna na rynku

Nowy projekt półpalety EPAL idealnie spełnia wymagania systemów logistycznych

Düsseldorf, 29.01.2020 r. – Czterowejściowa półpaleta EPAL 7 o wymiarach 800 x 600 mm została stworzona jako prawdziwa alternatywa dla stosowanej dotychczas na rynku palety Düsseldorf. Posiada wysoką nośność przekraczającą 500 kg przy mniej niż 10 kg masy własnej i jest ogromnie wytrzymała, co zawdzięcza produkcji zgodnej ze standardami EPAL i niezależnej kontroli jakości. Ponadto półpaleta EPAL 7 posiada wejścia ze wszystkich stron, zapewniając tym samym optymalne warunki obsługi wózkami jezdniowymi. Sześć stalowych wsporników o grubości 3 mm nadaje półpalecie EPAL 7 dodatkowej stabilności i chroni ją przed uszkodzeniami w codziennym użytkowaniu. Półpaleta EPAL 7 nadaje się do stosowania w magazynach zautomatyzowanych oraz spełnia wymogi ISPM 15. Wsporniki stalowe oznakowane są logo „EPAL w owalu“. Nowością jest, że certyfikowana paleta EPAL 7 w aktualnej wersji posiada okrągłe wsporniki środkowe, co znacznie polepsza jej obsługę.

Rozwój półpalety EPAL 7 nastąpił we współpracy z EPAL Polska, a półpaleta ta z sukcesem stosowana jest w testach praktycznych przez duże polskie podmioty handlu detalicznego. Dino Polska, jedna z największych polskich sieci supermarketów, już zamówił jej duże ilości. Także dostawcy Dino interesują się półpaletą EPAL 7. W Europie nowa półpaleta EPAL 7 jest w szczególności optymalna dla przemysłu napojów.

Wszystkie dane produktowe nowej półpalety EPAL 7 oraz zdjęcia i rysunki techniczne dostępne są na naszej stronie internetowej.

O EPAL:

European Pallet Association e.V. (EPAL) poprzez liczący ponad 600 mln europalet EPAL oraz 20 mln palet skrzyniowych największy na świecie otwarty pool wymiany palet zapewnia przepływ towarów w świecie logistyki. EPAL, założone w roku 1991 stowarzyszenie zrzeszające licencjonowanych producentów i zakłady naprawcze nośników ładunku EPAL, na całym świecie odpowiedzialne jest za zapewnianie ich stałej jakości. Palety EPAL produkowane są z drewna uprawianego w sposób zrównoważony i neutralny pod względem emisji CO2, są naprawialne oraz poddawane recyklingowi, a dzięki swojej szerokiej dostępności skracają drogi transportu. EPAL jako stowarzyszenie nie dąży do osiągania własnych interesów gospodarczych, lecz wszystkie swoje decyzje podejmuje w rozumieniu interesów partnerów z przemysłu, handlu i logistyki. EPAL reprezentowany jest w ponad 30 krajach poprzez 14 komitetów narodowych, które zobowiązały się do realizacji celów EPAL na poziomie krajowym.


Pliki do pobrania
Komunikat prasowy EPAL