Bernd Dörre dyrektorem zarządzającym EPAL

KOMUNIKAT PRASOWY

Bernd Dörre dyrektorem zarządzającym EPAL

Zarząd European Pallet Association (EPAL) powołał Bernda Dörre na stanowisko dyrektora zarządzającego EPAL. Jest on następcą Christiana Kühnholda, który kierował EPAL do 31.03.2021 r.

Düsseldorf, 02 września 2021 r. – Bernd Dörre już od ponad 20 lat uczestniczy w rozwoju EPAL. W okresie tym pool europalet EPAL stał się największym otwartym poolem wymiany palet na świecie. Bernd Dörre od 1997 r. był prawnikiem EPAL, a od 2009 r. pełnił funkcję doradcy Zarządu i kierownictwa EPAL.

– Bernd Dörre doskonale zna rynek paletowy i wszelkie wymagania dotyczące poolu europalet EPAL. Przez lata wspierał Zarząd EPAL poprzez kompetentne doradztwo i kierowanie ważnymi projektami stowarzyszenia – mówi Robert Holliger, Prezydent EPAL.

Praca nowego dyrektora zarządzającego EPAL skupiać będzie się przede wszystkim na dalszym rozwoju poolu europalet EPAL jako niezbędnym elemencie zrównoważonej logistyki magazynowo-transportowej oraz na kolejnych krokach ku cyfryzacji poolu.

–  EPAL obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Przez te wszystkie lata EPAL wraz ze swoimi organizacjami narodowymi symbolizował ekologiczne i przyjazne dla klimatu stosowanie wymienialnych, wysokojakościowych palet EPAL. W nadchodzących latach chcemy jeszcze bardziej wzmocnić znaczenie poolu europalet EPAL dla użytkowników i realizacji ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz uczynić pool europalet EPAL jeszcze prostszym, efektywniejszym i lepszym dla handlu, przemysłu i logistyki – zapowiada Bernd Dörre.

Bernd Dörre ma 54 lata, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Wolny czas chętnie spędza w galeriach sztuki, muzeach i na wystawach.

 

O EPAL:

Międzynarodowe stowarzyszenie European Pallet Association e.V. (EPAL) zajmuje się organizacją poolu wymiany europalet EPAL. Liczy on obecnie ponad 600 mln znajdujących się w obiegu europalet EPAL oraz ok. 20 mln palet skrzyniowych EPAL i jest największym otwartym poolem wymiany palet na świecie. EPAL, założone w 1991 roku międzynarodowe stowarzyszenie na rzecz wymienialnych europalet, aktywnie działa poprzez swoje organizacje narodowe i przedstawicielstwa w ponad 30 krajach. Ponad 1.500 licencjobiorców EPAL na całym świecie produkuje i naprawia europalety oraz inne nośniki ładunku EPAL. EPAL jest organizacją non-profit, a działalność stowarzyszenia skupia się na zapewnianiu jakości produkcji i naprawy europalet i palet skrzyniowych EPAL oraz wspieraniu niezliczonych uczestników poolu wymiany europalet EPAL. Pool ten od trzydziestu lat jest pionierem zrównoważonej gospodarki cyrkularnej. Ponowne użycie, wymiana, naprawa i recykling europalet EPAL oznaczają odpowiedzialność za środowisko i zasoby naturalne. Drewniane europalety EPAL dzięki neutralności pod względem emisji CO2 stanowią ważny wkład w ochronę klimatu, a marka EPAL jest na całym świecie symbolem jakości, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w logistyce.